NEHORMOSKI LEKOVI MOGU UBLAŽITI SIMPTOME MENOPAUZE

24 Sep 18

Promene životnog stila, koncept postizanja ravnoteže između duha i tela, i nehormoski lekovi mogu ublažiti simptome menopauze. Mnogobrojne studije pokazuju da simptomi menopauze koji najčešće pogađaju žene u njihovim šezdesetim godinama mogu trajati deceniju, pa i duže. Iako neke kliničke studije ukazuju na to da hormonska terapija može biti efikasan i bezbedan način kontrole većine simptoma, dr. Žoan Manson Majkl (JoAnn Manson, Michael) i profesor  Li Bel (Lee Bell) sa Harvardskog medicinskog fakulteta (Harvard medical school) predlažu promene životnog stila nakon pojave simptoma u trajanju od najmanje tri meseca pre nego što se počne sa hormonskom terapijom. U svom radu autori govore o efikasnoj i manje efikasnoj nehormonskoj terapiji u smanjenju neprijatnih simptoma valunga i suvoće, najčešćih simptoma menopauze.

ODABRALA: MSC Tatjana Jezdimirović

ORIGINALNI ČLANAK: